Class 2A:  Quarterfinals

113 — No. 6 Carson Less (West Delaware) 33-5 won by decision over No. 5 Dalton Rowe (Bondurant-Farrar) 27-3 (Dec 3-2)

132 — No. 5 Brock Moore (Forest City) 36-11 won by decision over Reily Dolan (West Delaware) 26-7 (Dec 8-1)

145 — No. 1 Matthew Lewis (Centerville) 35-4 won by decision over No. 7 Logan Peyton (West Delaware) 29-11 (Dec 6-0)

152 — No. 4 Colby Tool (PCM, Monroe) 44-2 won by decision over No. 5 Jadyn Peyton (West Delaware) 37-2 (Dec 8-3)

170 — No. 1 Jared Voss (West Delaware) 36-0 won by fall over No. 7 Kadin Stutzman (Atlantic-CAM) 32-3 (Fall 3:03)

182 — No. 3  Fernando Villaescusa (Gilbert) 36-1 won by decision over Cael Meyer (West Delaware) 25-5 (Dec 8-3)

195 — No. 1 Wyatt Voelker (West Delaware) 36-0 won by major decision over Mason Askelsen (Ballard) 29-1 (MD 21-9)

285 — No. 1 Carson Petlon (West Delaware) 37-0 won by decision over No. 10 Aaron Graves (Southeast Valley (Gowrie)) 31-4 (Dec 7-4)

Class 2A:  Second Round Consolations

106 — Brayden Maury (West Delaware) 29-11 won by fall over No. 7 Cody Hay (Bondurant-Farrar) 33-4 (Fall 4:42)

126 — No. 7  Blake Engel (West Delaware) 36-5 won by decision over No. 10 TJ Fitzpatrick (Assumption, Davenport) 26-9 (Dec 6-2)

132 — No. 9 Reily Dolan (West Delaware) 27-7 won by fall over Brady Stille (Decorah) 21-13 (Fall 3:22)

138 — Staveley Maury (West Delaware) 29-14 won by medical forfeit over No. 3 Kain Luensman (Monticello) 41-3 (M. For.)

145 — No. 7 Logan Peyton (West Delaware) 30-11 won by decision over Logan Jones (Central Decatur, Leon) 48-8 (Dec 5-2)

152 — No. 5 Jadyn Peyton (West Delaware) 38-2 won by decision over No. 8 Stone Schmitz (Union, LaPorte City) 30-7 (Dec 4-0)

182 — No. 4 Cael Meyer (West Delaware) 26-5 won by major decision over No. 5 Cade Everson (Camanche) 41-4 (MD 9-1)

Class 3A:  Semifinals

113 — No. 1 Camron Phetxoumphone (Webster City) 34-1 won by decision over Carson Less (West Delaware) 33-6 (Dec 6-2)

170 — Mitchell Joines (Bishop Heelan) 44-4 won by decision over No. 1 Jared Voss (West Delaware) 36-1 (Dec 6-4)

195 — No. 1 Wyatt Voelker (West Delaware) 37-0 won by major decision over No. 4 Reese Moore (Forest City) 28-3 (MD 12-3)

285 — No. 1 Carson Petlon (West Delaware) 38-0 won by decision over No. 4 Jordan Ver Meer (West Lyon, Inwood) 41-3 (Dec 6-1)

Class 3A:  Third Round Consolations

106 — No. 2 Carter Anderson (Albia) 45-2 won by fall over Brayden Maury (West Delaware) 29-12 (Fall 1:20)

126 — Luke Musich (Harlan) 32-10 won by decision over No. 7 Blake Engel (West Delaware) 36-6 (Dec 4-3)

132 — No. 9 Reily Dolan (West Delaware) 28-7 won by decision over Jackson Jaspers (Mount Vernon) 28-10 (Dec 3-2)

138 — Dao Keokhamthong (Sioux Center) 25-3 won by fall over Staveley Maury (West Delaware) 29-15 (Fall 1:59)

145 — Ethan DeLeon (Bishop Heelan) 42-9 won by decision over No. 7 Logan Peyton (West Delaware) 30-12 (Dec 3-2)

152 — No. 5 Jadyn Peyton (West Delaware) 39-2 won by major decision over No. 7 Carl Barkema (Hampton-Dumont) 42-3 (MD 10-2)

182 — No. 4  Cael Meyer (West Delaware) 27-5 won by fall over Keenan Tyler (Decorah) 25-7 (Fall 3:17)

Class 3A: Consolation Semifinals

Saturday, Feb. 20 — 10 a.m. to 2:15 p.m.

113 — No. 6 Carson Less, West Delaware, vs. No. 2 Lane Scorpil, Columbus Community

132 — No. 9 Reily Dolan, West Delaware, vs. No. 4 Logan Arp, South Tama County

152 — No. 5 Jadyn Peyton, West Delaware, vs. No. 2 Grifen Molle, Notre Dame/W.B./Danville

170 — No. 1 Jared Voss, West Delaware, vs No. 3 Kalen Meyer, Central Lyon-G-LR

182 — No. 4 Cael Meyer, West Delaware, vs. Riley Hoven, Winterset

Class 3A: Consolation Finals

Seventh: 106 — Brayden Maury, West Delaware, vs. No. 9 Jacob Zabka, Algona

Seventh: 126 — No. 7 Blake Engel, West Delaware, vs. Tristan Barncastle, Creston

Seventh: 138 — Staveley Maury, West Delaware, vs. No. 6 Michael Macias, Davenport Assumption

Seventh: 145 — No. 7 Logan Peyton, West Delaware, vs. No. 9 Christian Eslick, Roland Story

Class 3A: Championship Matches

Saturday, Feb. 20 — 5:45 p.m. 

195 — No. 1 Wyatt Voelker, West Delaware, vs No. 3  Jacob Reicks, NH/TV

285 — No. 1 Carson Petlon, West Delaware, vs. No. 3 Kamrin Steveson, Grinnell